Jurassic mariene wereld opgegraven in het veld van een boer

Krediet: Universiteit van Manchester

De ontdekking van een uitzonderlijke prehistorische vindplaats met de overblijfselen van dieren die in een tropische zee leefden, is gedaan op een boerenveld in Gloucestershire.

De ongeveer 183 miljoen jaar oude fossielen zijn ontdekt onder een veld dat wordt begraasd door een oud ras van Engelse Longhorn-runderen en zijn verbluffend goed bewaard gebleven alsof ze in de tijd waren bevroren.

Vervat in driedimensionaal bewaarde kalksteenconcreties, zijn de overblijfselen van vissen, oude mariene reptielen, inktvissen, zeldzame insecten en meer voor het eerst onthuld door een team van paleontologen. De fossielen zijn afkomstig uit een gesteentelaag in het binnenland die meer dan 100 jaar geleden voor het laatst in het VK werd blootgelegd en vormden een unieke kans om fossielen te verzamelen uit een tijd dat dit deel van het land diep onder water lag.

De nieuw gevonden vindplaats is Court Farm, Kings Stanley nabij Stroud, Gloucestershire en werd ontdekt door Sally en Neville Hollingworth, enthousiaste fossielenverzamelaars die onlangs de overblijfselen van mammoeten ontdekten in het nabijgelegen Cotswold Water Park, dat te zien was in de BBC One-documentaire “Attenborough en de Mammoth Graveyard” in 2021.

Sally en Neville legden uit: “Deze fossielen komen uit het vroege Jura, met name een tijd die de Toarcian wordt genoemd. De kleilagen die op deze plek in de buurt van Stroud zijn blootgelegd, hebben een aanzienlijk aantal goed bewaard gebleven fossielen van gewervelde zeedieren opgeleverd die vergelijkbaar zijn met de beroemde en voortreffelijk vergelijkbare fauna van de Strawberry Bank Lagerstätte uit Ilminster, Somerset, bewaard gebleven – een prehistorische site met uitzonderlijk behoud van fossielen. Opgravingen in Kings Stanley van de afgelopen week hebben een rijke bron van fossiel materiaal aan het licht gebracht, met name van een zeldzame laag gesteente die niet is blootgesteld sinds het einde van de 19e eeuw.”

Dr. Dean Lomax, een paleontoloog en een bezoekende wetenschapper aan de Universiteit van Manchester, die onlangs de opgraving leidde van de Rutland-ichthyosaurus die ook dateert uit het Toarcian-geologische tijdperk, maakte deel uit van het team en zei: “De site is vrij opmerkelijk, met tal van prachtig bewaard gebleven fossielen van oude dieren die ooit leefden in een Jura-zee die dit deel van het Verenigd Koninkrijk tijdens het Jura bedekte.Inlandse locaties met fossielen zoals deze zijn zeldzaam in het Verenigd Koninkrijk De fossielen die we hebben verzameld zullen zeker de basis vormen van onderzoeksprojecten voor de aankomende jaren.”

Veel van de verzamelde exemplaren zullen worden geschonken aan het plaatselijke Museum in the Park, Stroud, waar ze een belangrijk onderdeel zullen vormen van de paleontologische collecties van het museum. Een van de teamleden, Alexia Clark, de Documentation and Collections Officer van het museum, zei: “We zijn verheugd om onze kennis van de geologie van het Stroud District uit te breiden en we kijken uit naar een tijd waarin we deze verbazingwekkende vondsten kunnen delen met onze leden en bezoekers. Deel uitmaken van het opgravingsteam was een echt voorrecht en ik kan niet wachten om details van die ervaring te delen via de nieuwsbrief van onze leden.”

Onder de beste vondsten waren verschillende fossiele vissen met uitstekende details van hun schubben, vinnen en zelfs hun oogbollen. Een van de meest indrukwekkende ontdekkingen was een driedimensionaal geconserveerde vissenkop, behorend tot een soort Jura-vis genaamd Pachycormus. De vis ziet eruit alsof hij “van de rots springt” dat hij erin zat. Een digitaal 3D-model van dit fossiel is gemaakt door Steven Dey van ThinkSee3D.

Veldwaarnemingen en voorbereiding van de tot nu toe gevonden fauna wijzen erop dat de fossielen van de Court Farm snel werden begraven, zoals wordt gesuggereerd door de afwezigheid van korstvormende dieren of holen in het sediment. De gelaagde concreties rond de skeletten vormden relatief vroeg voordat de sedimenten werden verdicht, omdat de oorspronkelijke sedimentlagen behouden blijven. Deze concreties verhinderden verdere verdichting en samendrukking van de bovenliggende sedimenten tijdens de begraving en bewaarde zo de fossielen in driedimensionale tijdcapsules.

Neville voegde toe: “Het gebruik van de nieuwste fossielvoorbereidings- en beeldvormingstechnieken om deze unieke fauna in meer detail te begrijpen, zal een rijke opslagplaats creëren. Ook zullen we een permanent referentiegedeelte achterlaten nadat de opgravingen zijn afgerond. Gezien de locatie en het enthousiasme van de landeigenaar en de lokale gemeenschap te betrekken men hoopt een lokaal STEM-verrijkingsprogramma te plannen en te ontwikkelen, aangezien er kansen zullen zijn voor gemeenschapsgroepen en lokale scholen om bij het onderzoek te worden betrokken, met name uit het Stroud-gebied met een focus op doelgroepen in gebieden met een lage STEM hoofdstad.”

De landeigenaar, Adam Knight, zei: “Ik ben verheugd dat na het eerste werk dat Sally en Nev meer dan drie jaar geleden hebben gedaan, we nu een volledige opgraving op de boerderij hebben waarbij een aantal fossielenexperts van het Natural History Museum betrokken zijn. De Universiteit van Manchester, de Universiteit van Reading en de Open Universiteit Op vrijdag kregen we ook gezelschap van Emily Baldry (16) voor een dag werkervaring voordat ze naar de universiteit gaat om paleontologie te studeren – het is geweldig om haar enthousiasme voor haar gekozen beroep te zien. Het was een waar genoegen om de opgraving te organiseren en ik ben verheugd om de resultaten te zien van wat er is gevonden.”

In de toekomst zal het team doorgaan met het analyseren van de specimens en hun onderzoek publiceren met de fossielen die gepland zijn voor weergave in Museum in the Park, Stroud, en in het Boho Bakery Café in Court Farm, Kings Stanley, Gloucestershire.


Visachtig zeereptiel 150 miljoen jaar geleden begraven in eigen blubber in Zuid-Duitsland


Aangeboden door de Universiteit van Manchester

Citaat: Jurassic mariene wereld opgegraven in een boerenveld (2022, 29 juli) opgehaald op 30 juli 2022 van https://phys.org/news/2022-07-jurassic-marine-world-unearthed-farmer.html

Op dit document rust copyright. Afgezien van een eerlijke handel ten behoeve van eigen studie of onderzoek, mag niets worden gereproduceerd zonder schriftelijke toestemming. De inhoud wordt uitsluitend ter informatie verstrekt.#Jurassic #mariene #wereld #opgegraven #het #veld #van #een #boer

Leave a Comment

Your email address will not be published.